ANASAYFA
Sitemize Hoşgeldiniz.
Ziyaretinizden dolayı memnun olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Firmamızın ana faliyet konusu fabrika, gemi, inşaat, tekstil, elektronik, otomotiv ve iş makinelari sektörlerinde Tabi Kauçuk(NR),Nitril Kauçuk(NBR),Silikon Kauçuk(MQ, VMQ, PVMQ),Flora Kauçuk Viton(FKM),Poliüretan(TPU) ve bunların çeşitleri olan Sünger, Mantar,EPDM,PVC malzemeden  istenen ölçü,adet ve kalitede mevcut numuneye veya teknik resme göre baskı kalıbı çıkarılarak üretim ve satışı yapılmaktadır.

Ayrıca çok çeşit  O-ring, Yağ Keçesi, Nutring, Karering, Körük, Kaplin Takozlar, Titreşim Sönümleyici, Civatalı-Civatasız Takozlar, Bakalit Tutamak, Lastik Levhalar stoklarımızda mevcuttur.


İŞLEDİĞİMİZ HAMMADDE ÖZELLİKLERİ

TABİİ KAUÇUK {RSS-NR}

Çeşitli asit, baz, alkol, soğuk ve sıcak suya dirençli olan bu hammadde, yeksek esneklik ve mekanik özellik gerektiren yerlerde kullanılır. Çalışabileceği sıcaklık değeri ise - 60C + 90C derece arasındadır.

ETİLEN PROPİLEN KAUÇUK {EPDM}

Dış etkenlere, ozona, tuzlu suya, su buharına, hava koşullarına, sıcak ve soğuk suya dayanıklılığı oldukça iyi olan bu hammaddenin çalışabileceği sıcaklık değeri ise                       - 45C + 150C derece arasındadır.

SİLİKON KAUÇUK {MUQ}

Yırtılmaya karşı direnci zayıf olan bu malzemenin oksijen ve ozonun etkilerine karşı direnci oldukça yüksektir. Çalışabileceği sıcaklık değeri – 60C + 200C derece arasında olurken, aralıklarla + 250C dereceye kadar dayanabilir.

POLİÜRETAN {PU}

Hava, ozon, su ve yağ karışımlarına dirençli olan bu hammadde; yüksek basınç, kopma, yırtılma ve aşınmaya karşı dayanıklığı oldukça iyidir. Çalışabileceği sıcaklık değeri ise           – 30C + 90C derece arasındadır.

NEOPREN KAUÇUK {KA}

Atmosfer şartlarına, sıvı ve gaz halindeki petrol ürünlerine, ozona, suya ve tuzlu suya dayanıklı olan bu malzemenin yanması oldukça zor olduğu gibi  - 20C + 120C derece sıcaklık arasında çalışabilmektedir.

NİTRİL KAUÇUK {NBR}

Mazot, benzin, çeşitli sanayi ve gres yağlarına karşı dayanıklı genel amaçlı malzemedir. Keçe imalatında tercih edilen malzeme çeşidi Nitril kauçuk malzemesidir. Çalışabileceği sıcaklık değeri – 40C + 110C derece arasında olurken aralıklarla + 120C dereceye kadar dayanabilir.

VİTON FLUOROELOSTOMER {FKM}

Madeni yağlara, çeşitli organik solventlere, greslere ve katkı maddeli olanlara, uçak, motor yağlarına ve yüksek sıcaklığa dayanıklı bir hammaddedir. – 30C + 250C derece arasındaki sıcaklıkta çalışabilmektedir.

Merkez: Topçular Mahallesi.Rami Kışla Caddesi Emintaş Binatlı Sanayi Sitesi No: 9/92 Eyüp / İstanbul
Tel: 0212 293 04 70 - Fax: 0212 293 04 71 - Gsm: 0543 761 41 45 
Mail: bilgi@teksenkaucuk.com

EFA